Transports

SERVEI TRANSPORT ESCOLAR AMB AUTOCAR CURS 2021-2022

El servei de transport escolar és un servei compartit entre les escoles Tàber i Dolors Monserdà-Santa Pau (rutes de matí i tarda), Costa i Llobera i Scuola Italiana Barcellona (rutes de tarda).

La gestió la dur a terme una comissió mixta de mares i pares de les AFA de les quatre escoles i l’empresa de transports Grand Lord Bus (que fa més de 30 anys que dona servei a l’escola).

Enguany mantenim les següents mesures especials degut a la COVID-19:

Per a més informació podeu consultar la normativa d’ús del servei, o llegir a continuació un resum del funcionament del servei.

Al final d’aquest text podeu consultar les rutes i parades del curs actual.

COMUNICACIÓ I INCIDÈNCIES:

Per a qualsevol dubte, pregunta o suggeriment, el correu electrònic de contacte és el següent: transports.taber.dms@gmail.com. Aquest és un correu compartit entre les tres comissiones de transports de les AFA de les escoles.

Tot i això per aquells aspectes relacionats amb l’ús habitual detallem com actuar en tres dels casos més habituals:

  • Modificació puntual de la rutina habitual dins la mateixa ruta: contactar directament amb el monitor/a de l’autocar i fent reforç via agenda escolar
  • Modificació permanent o temporal de la rutina habitual o modificació de dades: notificació a la comissió i l’empresa amb un mínim de tres dies d’antelació omplint el següent formulari.
  • Comunicació d’una incidència, dubte, propostes de millora o algun altre aspecte no relacionat amb el servei habitual: notificació a la comissió mitjançant el següent formulari.

MODALITATS DE SERVEI:

  • SC – Servei Complet: per a desplaçaments d’anada i tornada a l’escola, per a tots els dies lectius d’un mes, entre una de les parades definides i l’escola (de dilluns a divendres) i viceversa.
  • MR – Mitja Ruta: per a desplaçaments d’anada o de tornada, per a un ús regular mínim de tres matins o tres tardes a la setmana entre una de les parades definides u l’escola o viceversa.
  • SER – Servei Esporàdic Regular: per a desplaçaments d’anada o tornada que es realitzin com a màxim dues vegades per setmana de forma regular i sempre pels mateixos dies. La inscripció d’aquesta modalitat està condicionada pels usuaris de SC i MR, aquesta modalitat depenen de la disponibilitat de places un cop comptabilitzats els usuaris de SC i MR i les parades i rutes definides.

INSCRIPCIÓ I DISSENY DE RUTES:

El procés d’inscripció al servei es du a terme entre el juny i juliol del curs anterior, per als usuaris de SC i MR, en base a les rutes i parades vigents. Un cop finalitzada la inscripció es procedeix a avaluar totes les sol·licituds i es redissenyen rutes i parades en funció de la demanda i les possibilitats de modificació de rutes possibles.

La voluntat del servei de transport escolar és d’intentar donar resposta a tota demanda que es faci, però en alguns casos no és possible.

El disseny de rutes i ubicació de parades es realitza abans de l’inici de curs, amb la informació disponible de les inscripcions recollides durant el termini d’inscripció, i no es modifica un cop iniciat el curs, excepte per causes de força major, com ara necessitats especials que pugui justificar alguna família, modificacions per tal de millorar el servei, obres, etc.

A l’hora de dissenyar les rutes i parades, es té especial cura amb els usuaris nous de P3, els quals considerant l’adaptació a l’escola no se’ls cobra la quota del mes de setembre.

IMPORTS DEL SERVEI

El cost del servei està estimat pels 10 mesos en que hi ha activitat i per tant el cost està prorratejat per aquests 10 mesos.

L’import mensual per usuari segons el tipus de serveu contractat (IVA inclòs) és el següent:

  • Servei Complet:
    • 101 €/mes; primer usuari/a de la unitat familiar (UF).
    • 80 €/ mes; segon usuari/a de la UF
    • 60 €/mes; tercer usuari/a de la UF
    • 0 €/mes; quart usuari/a o més de la UF
  • Mitja Ruta:
    • 78 €/mes; primer usuari/a de la unitat familiar (UF).
    • 64 €/ mes; segon usuari/a de la UF
    • 49 €/mes; tercer usuari/a de la UF
    • 0 €/mes; quart usuari/a o més de la UF
  • Servei Esporàdic Regular:
    • 40 €/mes; 2 trajectes per setmana, sempre els mateixos dies.
    • 23 €/mes; 1 trajecte per setmana, sempre el mateix dia.

Als usuaris que es donin d’alta el mes d’octubre (SC i MR) o de baixa el mes de juny, se’ls aplica un cost addicional equivalent a un mes de la modalitat de servei contractat.

S’aplica un 5% de descompte si es realitza únic pagament anual.

RUTES I PARADES CURS 2021-2022

RUTA BLAVA MATÍ 637 739 676

07:30

Plaza Europa 18

07:35

Gran Via 158 (PASSAT Química)

07:38

Gran Via 185 (ABANS Dorotea)

07:40

Av. Paral·lel 185 (ABANS C/ de Lleida)

07:48

Ronda Sant Pau 16 (ABANS Pça. Josep Mª Folch i Torres)

07:50

Comte Urgell 36 (PASSAT Floridablanca)

07:52

Compte Urgell 36 (ABANS Gran Via)

07:56

Aribau 2 (PASSAT Pça. Universitat)

07:57

Aribau 36 (PASSAT Consell de Cent)

08:02

Psg Gràcia 46 (PASSAT Consell de Cent)

08:06

Aribau 166 (PASSAT Còrcega)

08:10

Aribau 260 (ABANS Avenir)

08:12

Aribau  280 (PASSAT Madrazo)

08:17

Santaló 114 (ABANS Descartes)

08:20

Prats Molló 3 (ABANS Gral. Mitre)

08:25

Mandri 46 (PASSAT Maó)

RUTA BLAVA TARDA – 637 739 676

16:46

Pç. Joaquim Folguera

16:50

Balmes 337

16:56

Balmes 149

16:58

Balmes 109

17:05

Muntaner 73

17:08

Sepúlveda 173

17:10

Sepúlveda 125

17:14

Viladomat 95

17:16

Viladomat 11

17:22

Paral·lel 178

17:27

Gran Via 295

17:30

Gran Via, 159

17:32

Rambla de Badal 74

 RUTA GROGA MATÍ 607 029 358

7:35

Cardenal Reig PASSAT Pisuerga

7:37

Ctra. Collblanc 53 (PASSAT Llobregat)

7:38

Av. Madrid 42 (ABANS Jaume Roig)

7:40

Carrer Numància 45 (PASSAT Berlín)

7:45

València 8 (ABANS Llançà)

7:50

Entença 184 (PASSAT Roselló)

7:55

París 92 (PASSAT Compte Borrell)

8:05

Via Augusta 68 (PASSAT Sant Marc)

8:08

Gran de Gràcia 218 (PASSAT Santa Àgata)

8:10

Plaça Lesseps 3 (PASSAT Gran de Gràcia)

8:12

Bolivar 22 (ABANS Agramunt)

8:14

Rep Argentina 162 (PASSAT Viaducte Vallcarca)

8:15

Rep Argentina 228 (ABANS Craywinckel)

8:20

Psg. Vall d’Hebron amb Carrer de la Granja Vella

RUTA GROGA TARDA – 607 029 358

16:43

Santa Amèlia 16

16:47

Gran via Carles III, 122

16:50

Gral Mitre 10

16:54

Ganduxer 56

16:57

Gral Mitre 110

17:00

Muntaner 443

17:02

Muntaner 325

17:05

Muntaner 261

17:08

Londres 37

17:10

Viladomat 271

17:12

Rocafort 241

17:16

Provença 11

17:18

NIcaragua 104

17:22

Travessera de les Corts 241

17:24

Travessera de les Corts 89

17:26

Travessera de les Corts 57

17:27

Travessera de les Corts 13

17:30

Cta Collblanc 108

 RUTA VERDA MATÍ 637 739 779

07:20

Av Meridiana 369 (PASSAT Fabra i Puig)

07:25

Av Meridiana 305 (ABANS Garcilaso)

07:27

St Antoni Maria Claret 297

07:30

St Antoni Maria Claret 221 (PASSAT Passatge del Gira-sol)

07:38

Còrsega 615

07:42

Lepant 197 (ABANS Diputació)

07:50

Psg Sant Joan 142 (ABANS Còrsega)

07:54

Psg Sant Joan 204 (ABANS Trav. de Gràcia)

07:57

Marina PASSAT Trav. de Gràcia

08:00

Alcalde Móstoles 46 (ABANS Ronda Guinardo)

08:05

Travessera de Dalt 31 (ABANS Verdi)

08:10

General Mitre 225 (PASSAT Vallirana)

08:15

Gral Mitre 181 (PASSAT Bertran)

08:25

General Mitre (ABANS Ricardo Villa)

RUTA VERDA TARDA – 637 739 779

16:44

Pç. de Calvó 2

16:50

Muntaner 555

16:52

Gral Mitre 136

17:00

Travessera de Dalt 34

17:04

Sardenya 521

17:09

Bailén 237

17:11

Indústria 16

17:14

Indústria 114

17:16

Indústria 162

17:18

Indústria 252

17:24

València 602

17:27

Av Meridiana 202

17:30

Av Meridiana 302

17:33

Concepción Arenal 202

17:40

Fabra i Puig 394

RUTA VERMELLA TARDA – 600 521 715

16:50

República Argentina 159

16:53

República Argentina 41

16:56

Plaça Lesseps 30

16:58

Riera de Cassoles 3

17:00

Via Augusta 9

17:08

Pau Claris 153

17:12

17:12 Bailen 71

17:14

Casp 86

17:18

Lepanto 151

17:20

Av. Meridiana 39

17:26

Av. d’Icària 150

17:30

Llacuna 13