Transports

SERVEI TRANSPORT ESCOLAR AMB AUTOCAR CURS 2020-2021

El servei de transport escolar és un servei compartit entre les escoles Tàber, Dolors Monserdà-Santa Pau, Costa i Llobera (només tardes). La gestió la dur a terme una comissió amb mares i pares de les AFA de les tres escoles i l’empresa de transports és Grand Lord Bus, que fa més de 30 anys que dóna servei a l’escola.

Per a més informació podeu consultar la normativa d’ús del servei, o llegir a continuació un resum del funcionament del servei.

Al final d’aquest text podeu consultar les rutes i parades del curs actual.

COMUNICACIÓ I INCIDÈNCIES:

Per a qualsevol dubte, pregunta o suggeriment, el correu electrònic de contacte és el següent: transports.taber.dms@gmail.com. Aquest és un correu compartit entre les tres comissiones de transports de les AFA de les escoles.

Tot i això per aquells aspectes relacionats amb l’ús habitual detallem com actuar en tres dels casos més habituals:

  • Modificació puntual de la rutina habitual dins la mateixa ruta: contactar directament amb el monitor/a de l’autocar i fent reforç via agenda escolar
  • Modificació permanent o temporal de la rutina habitual o modificació de dades: notificació a la comissió i l’empresa amb un mínim de tres dies d’antelació omplint el següent formulari.
  • Comunicació d’una incidència, dubte, propostes de millora o algun altre aspecte no relacionat amb el servei habitual: notificació a la comissió mitjançant el següent formulari.

MODALITATS DE SERVEI:

  • SC – Servei Complet: per a desplaçaments d’anada i tornada a l’escola, per a tots els dies lectius d’un mes, entre una de les parades definides i l’escola (de dilluns a divendres) i viceversa.
  • MR – Mitja Ruta: per a desplaçaments d’anada o de tornada, per a un ús regular mínim de tres matins o tres tardes a la setmana entre una de les parades definides u l’escola o viceversa.
  • SER – Servei Esporàdic Regular: per a desplaçaments d’anada o tornada que es realitzin com a màxim dues vegades per setmana de forma regular i sempre pels mateixos dies. La inscripció d’aquesta modalitat està condicionada pels usuaris de SC i MR, aquesta modalitat depenen de la disponibilitat de places un cop comptabilitzats els usuaris de SC i MR i les parades i rutes definides.

INSCRIPCIÓ I DISSENY DE RUTES:

El procés d’inscripció al servei es du a terme entre el juny i juliol del curs anterior, per als usuaris de SC i MR, en base a les rutes i parades vigents. Un cop finalitzada la inscripció es procedeix a avaluar totes les sol·licituds i es redissenyen rutes i parades en funció de la demanda i les possibilitats de modificació de rutes possibles.

La voluntat del servei de transport escolar és d’intentar donar resposta a tota demanda que es faci, però en alguns casos no és possible.

El disseny de rutes i ubicació de parades es realitza abans de l’inici de curs, amb la informació disponible de les inscripcions recollides durant el termini d’inscripció, i no es modifica un cop iniciat el curs, excepte per causes de força major, com ara necessitats especials que pugui justificar alguna família, modificacions per tal de millorar el servei, obres, etc.

A l’hora de dissenyar les rutes i parades, es té especial cura amb els usuaris nous de P3, els quals considerant l’adaptació a l’escola no se’ls cobra la quota del mes de setembre.

IMPORTS DEL SERVEI

El cost del servei està estimat pels 10 mesos en que hi ha activitat i per tant el cost està prorratejat per aquests 10 mesos.

L’import mensual per usuari segons el tipus de serveu contractat (IVA inclòs ) és el següent:

  • Servei Complet:
    • 98 €/mes; primer usuari/a de la unitat familiar (UF).
    • 77 €/ mes; segon usuari/a de la UF
    • 57 €/mes; tercer usuari/a de la UF
    • 0 €/mes; quart usuari/a o més de la UF
  • Mitja Ruta:
    • 76 €/mes; primer usuari/a de la unitat familiar (UF).
    • 62 €/ mes; segon usuari/a de la UF
    • 47 €/mes; tercer usuari/a de la UF
    • 0 €/mes; quart usuari/a o més de la UF
  • Servei Esporàdic Regular:
    • 38 €/mes; 2 trajectes per setmana, sempre els mateixos dies.
    • 20 €/mes; 1 trajecte per setmana, sempre el mateix dia.

Als usuaris que es donin d’alta el mes d’octubre (SC i MR) o de baixa el mes de juny, se’ls aplica un cost addicional equivalent a un mes de la modalitat de servei contractat.

S’aplica un 5% de descompte si es realitza únic pagament anual.

RUTES I PARADES CURS 2019-2020

RUTA BLAVA MATÍ 637 739 676

7:30

Gran Via PASSAT Plaza Europa

7:35

Gran Via PASSAT Química

7:38

Gran Via ABANS Dorotea

7:43

Av. Paral·lel ABANS C/ de Lleida

7:48

Ronda Sant Pau PASSAT C/ Lleialtat

7:50

Comte Urgell PASSAT Floridablanca

7:55

Compte Urgell ABANS Gran Via

7:58

Aribau PASSAT Pça. Universitat

8:00

Aribau PASSAT Consell de Cent

8:05

Psg Gràcia PASSAT València

8:07

Rosselló PASSAT Psg Gràcia

8:11

Aribau ABANS Avenir

8:13

Aribau PASSAT Madrazo

8:17

Santaló ABANS Descartes

8:20

Prats Molló ABANS Gral Mitre

8:25

Mandri PASSAT Maó

RUTA BLAVA TARDA – 637 739 676

16:50

Rep Argentina PASSAT C. del Caire

16:53

Rep. Argentina ABANS C/ Agramunt

16:56

Plaça Lesseps ABANS Av. Riera de Cassoles

16:58

Av. Riera de Cassoles ABANS Sant Eusebi

17:00

Pl Gal·la Placídia PASSAT Marià Cubí

17:08

Psg Gràcia ABANS Mallorca

17:11

Pl Letamendi

17:16

Sepúlveda PASSAT Muntaner

17:18

Sepúlveda ABANS Villarroel

17:20

Sepúlveda ABANS Calàbria

17:22

Sepúlveda PASSAT Vilamarí

17:27

Gran Via ABANS Farell

17:30

Gran Via, 133 ABANS Pl. Cerdà

 RUTA GROGA MATÍ 607 029 358

7:35

Cardenal Reig PASSAT Pisuerga

7:37

Ctra. Collblanc ABANS Riera Blanca

7:38

Av. Madrid ABANS Portbou

7:40

Carrer de Berlin ABANS Numancia

7:45

Av. Roma ABANS Llança

7:50

Entença ABANS Còrsega

7:52

Entença PASSAT Déu i Mata

7:58

Comte Urgell ABANS Buenos Aires

8:05

Via Augusta PASSAT Sant Marc

8:08

Gran de Gràcia PASSAT Santa Àgata

8:10

Plaça Lesseps PASSAT Gran de Gracia

8:12

Bolivar ABANS Agramunt

8:13

Rep Argentina PASSAT Viaducte Vallcarca

8:15

Rep Argentina ABANS Craywinckel

8:20

Psg. Vall d’Hebron PASSAT Coll i Alentorn

RUTA GROGA TARDA – 607 029 358

16:43

Santa Amèlia ABANS Capità Arenas

16:46

Gran via Carlos III ABANS Flos i Calcat

16:50

Gral Mitre PASSAT Ricardo Villa

16:55

Muntaner PASSAT Gral Mitre

16:57

Muntaner ABANS Descartes

17:00

Muntaner ABANS Calaf

17:06

Viladomat PASSAT Londres

17:08

Viladomat ABANS Còrsega

17:10

Rocafort PASSAT Còrsega

17:15

Provença ABANS Nicaragua

17:23

Travessera de les Corts PASSAT Benavent

17:25

Trav Corts PASSAT Aristides Maillol

17:28

Cta Collblanc ABANS Cardenal Reig

 RUTA VERDA MATÍ 637 739 779

7:20

Av Meridiana PASSAT Fabra i Puig

7:25

Av Meridiana ABANS Garcilaso

7:38

Dos de Maig PASSAT Còrsega

7:40

Dos de Maig PASSAT Mallorca

7:47

Psg Sant Joan PASSAT Diputació

7:50

Psg Sant Joan ABANS Còrsega

7:54

Psg Sant Joan ABANS Trav. de Gràcia

7:57

Marina PASSAT Trav. de Gràcia

8:00

Alcalde Móstoles PASSAT Psg Sant Pere

8:05

Travessera de Dalt PASSAT Verdi

8:10

Gral Mitre PASSAT Vallirana

8:15

Gral Mitre PASSAT Bertran

8:25

General Mitre ABANS Ricardo Villa

RUTA VERDA TARDA – 637 739 779

16:50

Muntaner PASSAT Reus

16:56

Gral Mitre PASSAT Balmes

17:02

Gral Mitre ABANS Saragossa

17:05

Travessera de Dalt ABANS La granja

17:12

Ronda guinardo ABANS Pi Maragall

17:19

Còrsega PASSAT Xifré

17:22

Còrsega PASSAT Castillejos

17:24

Bailen ABANS Rosselló

17:26

Bailen ABANS Consell de Cent

17:36

Av Meridiana ABANS Navas de Tolosa

17:40

Av Meridiana PASSAT Garcilaso

17:44

Concepción Arenal ABANS Fabra i Puig

17:53

Fabra i Puig PASSAT Vall d’Ordesa