Transports

SERVEI TRANSPORT ESCOLAR AMB AUTOCAR CURS 2019-2020

El servei de transport escolar és un servei compartit entre les escoles Tàber, Dolors Monserdà-Santa Pau, Costa i Llobera (només tardes). La gestió la dur a terme una comissió amb mares i pares de les AFA de les tres escoles i l’empresa de transports és Grand Lord Bus, que fa més de 30 anys que dóna servei a l’escola.

Per a més informació podeu consultar la normativa d’ús del servei, o llegir a continuació un resum del funcionament del servei.

Al final d’aquest text podeu consultar les rutes i parades del curs actual.

COMUNICACIÓ I INCIDÈNCIES:

Per a qualsevol dubte, pregunta o suggeriment, el correu electrònic de contacte és el següent: transports.taber.dms@gmail.com. Aquest és un correu compartit entre les tres comissiones de transports de les AFA de les escoles.

Tot i això per aquells aspectes relacionats amb l’ús habitual detallem com actuar en tres dels casos més habituals:

  • Modificació puntual de la rutina habitual dins la mateixa ruta: contactar directament amb el monitor/a de l’autocar i fent reforç via agenda escolar
  • Modificació permanent o temporal de la rutina habitual o modificació de dades: notificació a la comissió i l’empresa amb un mínim de tres dies d’antelació omplint el següent formulari.
  • Comunicació d’una incidència, dubte, propostes de millora o algun altre aspecte no relacionat amb el servei habitual: notificació a la comissió mitjançant el següent formulari.

MODALITATS DE SERVEI:

  • SC – Servei Complet: per a desplaçaments d’anada i tornada a l’escola, per a tots els dies lectius d’un mes, entre una de les parades definides i l’escola (de dilluns a divendres) i viceversa.
  • MR – Mitja Ruta: per a desplaçaments d’anada o de tornada, per a un ús regular mínim de tres matins o tres tardes a la setmana entre una de les parades definides u l’escola o viceversa.
  • SER – Servei Esporàdic Regular: per a desplaçaments d’anada o tornada que es realitzin com a màxim dues vegades per setmana de forma regular i sempre pels mateixos dies. La inscripció d’aquesta modalitat està condicionada pels usuaris de SC i MR, aquesta modalitat depenen de la disponibilitat de places un cop comptabilitzats els usuaris de SC i MR i les parades i rutes definides.

INSCRIPCIÓ I DISSENY DE RUTES:

El procés d’inscripció al servei es du a terme entre el juny i juliol del curs anterior, per als usuaris de SC i MR, en base a les rutes i parades vigents. Un cop finalitzada la inscripció es procedeix a avaluar totes les sol·licituds i es redissenyen rutes i parades en funció de la demanda i les possibilitats de modificació de rutes possibles.

La voluntat del servei de transport escolar és d’intentar donar resposta a tota demanda que es faci, però en alguns casos no és possible.

El disseny de rutes i ubicació de parades es realitza abans de l’inici de curs, amb la informació disponible de les inscripcions recollides durant el termini d’inscripció, i no es modifica un cop iniciat el curs, excepte per causes de força major, com ara necessitats especials que pugui justificar alguna família, modificacions per tal de millorar el servei, obres, etc.

A l’hora de dissenyar les rutes i parades, es té especial cura amb els usuaris nous de P3, els quals considerant l’adaptació a l’escola no se’ls cobra la quota del mes de setembre.

IMPORTS DEL SERVEI

El cost del servei està estimat pels 10 mesos en que hi ha activitat i per tant el cost està prorratejat per aquests 10 mesos.

L’import mensual per usuari segons el tipus de serveu contractat (IVA inclòs ) és el següent:

  • Servei Complet:
    • 98 €/mes; primer usuari/a de la unitat familiar (UF).
    • 77 €/ mes; segon usuari/a de la UF
    • 57 €/mes; tercer usuari/a de la UF
    • 0 €/mes; quart usuari/a o més de la UF
  • Mitja Ruta:
    • 76 €/mes; primer usuari/a de la unitat familiar (UF).
    • 62 €/ mes; segon usuari/a de la UF
    • 47 €/mes; tercer usuari/a de la UF
    • 0 €/mes; quart usuari/a o més de la UF
  • Servei Esporàdic Regular:
    • 38 €/mes; 2 trajectes per setmana, sempre els mateixos dies.
    • 20 €/mes; 1 trajecte per setmana, sempre el mateix dia.

Als usuaris que es donin d’alta el mes d’octubre (SC i MR) o de baixa el mes de juny, se’ls aplica un cost addicional equivalent a un mes de la modalitat de servei contractat.

S’aplica un 5% de descompte si es realitza únic pagament anual.

RUTES I PARADES CURS 2019-2020

RUTA BLAVA MATÍ 637 739 676

7:35

BM01

Gran Via PASSAT C/ Química

7:43

BM02

C/ Vilamarí PASSAT Gran Via

7:50

BM03

C/ Comte d’Urgell PASSAT C/ Floridablanca

7:55

BM04

C/ Comte d’Urgell ABANS Gran Via

7:58

BM05

C/ Aribau PASSAT Pl. Universitat

8:00

BM06

C/ Aribau PASSAT C/ Consell de Cent

8:05

BM07

Psg. Gràcia PASSAT C/ València

8:07

BM08

Psg. de Gràcia PASSAT C/ Rosselló

8:11

BM09

C/ Aribau PASSAT Av. Diagonal

8:13

BM10

C/ Aribau PASSAT C/ Madrazo

8:17

BM11

C/ Santaló PASSAT C/ Descartes

8:20

BM12

C/ Prats de Molló ABANS Rda. General Mitre

8:25

BM13

Rda. General Mitre ABANS C/ Ricardo Villa

 

RUTA BLAVA TARDA – 637 739 676

17:00

BT01

Av. República Argentina PASSAT C/ Caire

17:03

BT02

Av. República Argentina ABANS C/ Agramunt

17:08

BT03

Av. Riera de Cassoles ABANS C/ St Eusebi

17:12

BT04

Pl. Gal·la Placídia PASSAT C/ Marià Cubí

17:18

BT05

Psg. de Gràcia ABANS C/ Mallorca

17:20

BT06

Pl. Letamendi

17:23

BT07

C/ Sepúlveda PASSAT C/ Muntaner

17:25

BT08

C/ Sepúlveda ABANS C/ Villarroel

17:27

BT09

C/ Sepúlveda ABANS C/ Calàbria

17:34

BT10

Gran Via, 133 (ABANS Pl. Cerdà)

 

RUTA GROGA MATÍ 607 029 358

7:35

GM01

C/ Cardenal Reig PASSAT C/ Pisuerga

7:40

GM02

Av. Madrid ABANS Portbou

7:45

GM03

Av. Roma ABANS C/ Llançà

7:50

GM04

C/ d’Entença ABANS C/ Còrsega

7:52

GM05

C/ d’Entença PASSAT C/ Déu i Mata

7:58

GM06

C/ Comte d’Urgell ABANS C/ Buenos Aires

8:05

GM07

Via Augusta PASSAT C/ Sant Marc

8:08

GM08

C/ Gran de Gràcia ABANS C/ Santa Àgata

8:15

GM09

Rda. General Mitre PASSAT C/ Bertran

 

RUTA GROGA TARDA – 607 029 358

16:43

GT01

C/ Santa Amèlia ABANS C/ Capità Arenas

17:02

GT02

Rda. General Mitre PASSAT C/ Ricardo Villa

17:10

GT03

C/ Muntaner PASSAT Rda. General Mitre

17:12

GT04

C/ Muntaner ABANS C/ Descartes

17:16

GT05

C/ Muntaner ABANS C/ Calaf

17:20

GT06

C/ Viladomat PASSAT C/ Londres

17:23

GT07

C/ Rocafort PASSAT C/ Còrsega

17:28

GT08

C/ Provença PASSAT C/ Nicaragua

17:33

GT09

C. de Sants PASSAT Panissars

17:36

GT10

C/ d’Arizala ABANS Av. Madrid

17:38

GT11

Trav. de les Corts PASSAT Aristides Maillol

17:43

GT12

Crta. Collblanc ABANS C/ Cardenal Reig

 

RUTA VERDA MATÍ 637 739 779 

7:20

VM01

Av. Meridiana PASSAT Rbla. Fabra i Puig

7:25

VM02

Av. Meridiana ABANS C/ Garcilaso

7:28

VM03

C/ St Antoni Mª Claret PASSAT Av. Meridiana

7:38

VM04

C/ Dos de Maig PASSAT C/ Còrsega

7:40

VM05

C/ Dos de Maig PASSAT C/ Mallorca

7:44

VM06

C/ Lepant ABANS C/ Diputació

7:47

VM07

Psg. Sant Joan PASSAT C/ la Diputació

7:50

VM08

Psg. Sant Joan ABANS C/ Còrsega

7:54

VM09

Psg. Sant Joan ABANS Trav. Gràcia

7:57

VM10

C/ Marina PASSAT Trav. de Gràcia

8:00

VM11

C/ Alcalde de Móstoles PASSAT Ptge. St Pere

8:05

VM12

Trav. de Dalt PASSAT C/ Verdi

8:12

VM13

C/ Bolívar ABANS C/ d’Agramunt

8:15

VM14

Av. República Argentina ABANS Craywinckel

8:25

VM15

C/ Mandri PASSAT C/ Maó

 

RUTA VERDA TARDA – 637 739 779

16:58

VT01

C/ Muntaner PASSAT C/ Reus

17:13

VT02

Rda. General Mitre PASSAT C/ Balmes

17:17

VT03

Trav. de Dalt ABANS C/ La granja

17:21

VT04

Rda. de Guinardó ABANS C/ Pi Margall

17:27

VT05

C/ Còrsega PASSAT C/ Xifré

17:30

VT06

C/ Còrsega PASSAT C/ Castillejos

17:32

VT07

C/ Bailén ABANS C/ Rosselló

17:34

VT08

C/ Bailén ABANS C/ Consell de Cent

17:43

VT09

C/ Consell de Cent PASSAT C/ Padilla

17:50

VT10

Av. Meridiana ABANS C/ Navas de Tolosa

17:53

VT11

Av. Meridiana PASSAT C/ Garcilaso

17:58

VT12

Av. Meridiana PASSAT Rbla. de Fabra i Puig